Slideshow slide

KRKA NA SLOVENSKU

Na slovenskom trhu pôsobíme viac ako 20 rokov.

Naše poslanie Žiť zdravý život napĺňame ponukou širokého sortimentu vysokokvalitných a cenovo dostupných liekov na predpis, voľnopredajných liekov a lieky pre zvieratá, ktoré prispievajú k lepšej kvalite života.

40 + miliónov
hodnota produktov v eurách
predávaných v roku 2023
1+ milión
predaných tabliet a kapsúl
denne
Tretia
najväčšia farmaceutická firma
na Slovensku v počte predaných balení

V roku 2003 bola založená organizačná zložka spoločnosti Krka d.d., ktorá mala za úlohu propagovať lieky spoločnosti Krka na Slovensku. Ale prítomnosť spoločnosti Krka na Slovensku siaha už do roku 1969, kedy bol uskutočnený prvý export liekov do Československa. Od 90. rokov až po rok 2003 sa o propagáciu liekov Krka starala spoločnosť Pharmex, a od roku 2003 organizačná zložka, ktorá sa v roku 2008 transformovala na dcérsku spoločnosť, súčasne zodpovedná za propagáciu liekov spoločnosti Krka Slovensko s.r.o.

V deväťdesiatych rokoch bol jeden z prvých a veľmi používaných liekov od spoločnosti Krka na Slovensku antihypertenzívum enalapril. Okrem tohto lieku sa nezabúda na antibiotikum klaritromocin a antitranquilizér bramazepam. V tej dobe Krka ponúkala aj voľnopredajné lieky, ako sú Septolete, Pikovit a ďalšie.

V súčasnosti je spoločnosť Krka významným generickým výrobcom liekov na Slovensku a zaujíma silné postavenie na trhu. Väčšina dodávaných liekov je na predpis, pričom mnohé z nich sú určené na liečbu kardiovaskulárnych ochorení, vrátane antihipertenzív, ako sú ACE inhibítory s perindoprilom, rôzne sartany a ich kombinácie a hypolipemiká ako v samostatných alebo kombinovaných formách.

Krka si zachováva silnú pozíciu aj v oblasti liečby centrálneho nervového systému, najmä v liečbe bolesti, atypických antipsychotík, antidementik a antiparkinsonik. V oblasti liečby gastrointestinálnych ochorení dominujú protonové čerpadlá, ako sú pantoprazol a esomeprazol.

Okrem toho má Krka významnú úlohu v oblasti voľnopredajných liekov. Medzi obľúbené produkty na Slovensku patria Nalgesin S, Septolete Extra, Flebaven 500mg 90 tbl a Nolpaza 20 mg 14 tbl.

Spoločnosť Krka nie je aktívna len v oblasti liekov pre ľudí, ale propaguje aj veterinárne lieky. V minulosti sa tieto lieky väčšinou využívali pri liečbe hospodárskych zvierat, no v posledných rokoch sa viac sústredíme na liečbu domácich zvierat. V našej ponuke nájdete voľnopredajné antiparazitá, ako sú Fyprsty Combo, Dehinel, Ataxxa, ale aj ďalšie lieky, ktoré vyžadujú predpis veterinárneho lekára.

Lieky na lekársky predpis tvoria 88% tržieb.

      Lieky na lekársky predpis,88
Lieky bez lekárskeho predpisu,10
Veterinárne lieky,2
    

Lieky na lekársky predpis tvoria 88% tržieb.

TERAPEUTICKÉ OBLASTI

TERAPEUTICKÉ OBLASTI


K lepšej kvalite života prispievame poskytovaním liekov na liečbu srdcovo-cievnych, respiračných, gastrointestinálnych, centrálno-nervových a močových ochorení.

VIAC
KVALITA

KVALITA


Naše výrobky a služby sú známe vysokými štandardmi kvality vo všetkých častiach sveta. Pozitívne reakcie pacientov, lekárov, lekárnikov a regulačných autorít sú pre nás veľmi dôležité.

VIAC
STAŇTE SA SÚČASŤOU TÍMU

STAŇTE SA SÚČASŤOU TÍMU


Viac ako 200 zamestnancov má optimálne podmienky na rozvoj. Rýchlo rozpoznávame ich potenciál, podporujeme ich kreativitu a odmeňujeme ich pracovné nasadenie.

VIAC

Pokračujte v prezeraní

Multiparty banner 1

UDRŽATEĽNOSŤ

Považujeme sa za úspešných, keď má náš úspech pozitívny vplyv na životné prostredie a tiež na komunitu.

VIAC

VEDA A TECHNOLÓGIA

Dôvera v lieky spoločnosti Krka sa začína v našich vývojových laboratóriách a výrobných zariadeniach.

VIAC

PRODUKTY

Poskytujeme bezpečnú a účinnú liečbu pomocou vysokokvalitných produktov.

VIAC