Prezentácia

Oficiálne zastúpenie spoločnosti Krka trvá od roku 2003. Od deväťdesiatych rokov marketingové aktivity Krky na Slovensku zastrešovala spoločnosť Pharmex. Už vtedy sme na trh uviedli liek s účinnou látkou enalapril, ktorý sa stal tretím najpredávanejším liekom na Slovensku. Od vtedy sme na trh uviedli veľa nových liekov,  prvé generiká, čím sme sprístupnili pacientom cenovo dostupnejšiu liečbu. Krka je aj preto medzi odbornou verejnosťou vnímaná ako inovatívna generická farmaceutická spoločnosť.

Hlavnou činnosťou KRKA Slovensko, s.r.o. je propagácia kvalitných generických liekov, ktoré ponúkajú pridanú hodnotu. Takmer 90 % predajov všetkých liekov spoločnosti Krka, a to ako na Slovensku, tak aj v zahraničí, sú lieky na predpis. Široké portfólio zahŕňa celý rad terapeutických oblastí, pričom našimi hlavnými produktami na Slovensku sú:

  • lieky na liečbu kardiovaskulárnych ochorení, najmä statíny, znižujúce hladinu lipidov a cholesterolu v krvnom sére;
  • lieky používané na liečbu vysokého krvného tlaku, ACE inhibítory a sartany, patriace k antagonistom receptora angiotenzínu II;
  • lieky zo skupiny inhibítorov protónovej pumpy používané na liečbu gastrointestinálnych ochorení.

V ďalších terapeutických oblastiach, v ktorých je Krka na slovenskom trhu veľmi dobre známa, sú lieky používané pri liečbe alergií, depresií, lieky používané pri liečbe Alzheimerovej choroby, lieky zo skupín psychofarmák a antibiotík, a mnoho ďalších.

Spoločnosť KRKA Slovensko, s.r.o. tiež veľmi úspešne propaguje svoje portfólio liekov bez lekárskeho predpisu. Medzi naše hlavné produkty patria lieky proti bolesti, lieky používané proti zápalu a bolesti hrdla, lieky na nádchu a prechladnutie,  zdravotnícke pomôcky ako napr. SeptoAqua (nosový sprej), ale aj  doplnky výživy Pikovit (vitamíny a minerály pre deti). Ponúkame tiež rad profesionálnej terapeutickej kozmetiky: Fitoval na vlasy a vlasovú pokožku.

Taktiež veterinárne produkty spoločnosti Krka, hlavne antibiotiká pre zvieratá, sú mnoho rokov široko používané slovenskými chovateľmi a veterinármi.

Naším cieľom vždy bolo a je propagovať hodnoty spoločnosti Krka a naše kvalitné produkty prostredníctvom inovatívneho marketingu a budovania dobrých vzťahov.