Staráme sa o Vaše zdravie

To najlepšie, čo môžeme urobiť pre seba a svojich blízkych, je starať sa o zdravie. Naše články o príznakoch najčastejších ochorení môžu prispieť k udržaniu zdravia v najlepšej forme.

 • Keď jeseň stratí svoje farby

  Je pravdepodobné, že väčšina z nás sa aspoň raz v živote stretne s depresiou - či už prostredníctvom postihnutého člena rodiny, priateľa alebo spolupracovníka, alebo dokonca tým, že ju sami zažijeme. Depresia je jednou z najčastejších duševných porúch, ktorá príliš často zostáva nediagnostikovaná. Napriek svojej závažnosti a frekvencii existuje veľa mylných predpokladov, ktoré bránia tým, ktorí hľadajú pomoc, aby zlepšili svoj stav.

  kategória:
  Duševné zdravie
 • Statíny: Prečo sa báť pravdy?

  Napriek tomu, že sa statíny osvedčili ako najúčinnejší liek na liečbu srdcovo-cievnych chorôb, mnoho pacientov sa rozhodne ich vysadiť. Dôsledky sú alarmujúce.

  kategória:
  Srdce a cievy
 • Prečo povedať bolesti NIE včas?

  Zistenia z výskumu ukazujú, že iba 20% ľudí si dá analgetiká hneď, ako pocítia bolesť. Neuveriteľných 80% z nich čaká, kým bolesť ustúpi.  Urobia preventívne opatrenia, ako je cvičenie alebo sa nadýchajú čerstvého vzduchu. Ak úľava nie je poskytnutá včas, bolesť sa môže postupne zväčšovať a zosilňovať až sa stane neznesiteľnou.

   * IPSOS, Správa o kvantitatívnom výskume Nalgesinu, Slovinsko, Slovensko, 2016.

  kategória:
  Bolesť
 • Ako si udržať zdravé srdce

  Každý z nás má iba jedno srdce a najčastejšie si ho spájame s láskou. Srdce pumpuje krv cez žily a funguje ako energetický motor, ktorý nám dodáva energiu, ktorú každý deň potrebujeme pre kreativitu a prácu. Starostlivosť o srdce je nevyhnutná, ak má vydržať biť po dlhú dobu. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je sledovanie krvného tlaku v domácom prostredí.

  kategória:
  Srdce a cievy