Bolesť

 • Prečo povedať bolesti NIE včas?

  Zistenia z výskumu ukazujú, že iba 20% ľudí si dá analgetiká hneď, ako pocítia bolesť. Neuveriteľných 80% z nich čaká, kým bolesť ustúpi.  Urobia preventívne opatrenia, ako je cvičenie alebo sa nadýchajú čerstvého vzduchu. Ak úľava nie je poskytnutá včas, bolesť sa môže postupne zväčšovať a zosilňovať až sa stane neznesiteľnou.

   * IPSOS, Správa o kvantitatívnom výskume Nalgesinu, Slovinsko, Slovensko, 2016.

  kategória:
  Bolesť
 • Znovu vás bolí chrbát?

  Bolesti je možné predchádzať alebo ju zmierniť pravidelnou fyzickou aktivitou. Pravidelná fyzická aktivita znamená, že v nej musíte vytrvať - trvá minimálne dva mesiace, kým sa vaše svaly správne vyformujú. Navštívte stránku www.nalgesin.com/sk/rozumej-svojej-bolesti a začnite už dnes!

  kategória:
  Bolesť
 • Dajte zbohom bolesti chrbta

  Bolesť chrbta je jedným z najčastejších zdravotných problémov, ktorý nakoniec postihne každého. Podľa niektorých údajov 90% ľudí zažije bolesti chrbta aspoň raz v živote. Vo väčšine prípadov bolesti chrbta odznejú za 2 - 3 týždne a nikdy sa nedozvieme, čo ich spôsobilo. Bolesť chrbta môže niekedy prejsť do chronickej formy a zmeniť sa na chorobu. Liečba chronickej bolesti je komplikovaná a dlhodobá.

  kategória:
  Bolesť